دوره پسادکترا

اطلاعيه دوره پسا دكترا

 

صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران كشور اقدام به حمايت از دوره هاي پسا دكترا مي نمايد.

جهت مشاهده آيين نامه و دستور العمل هاي دوره پسا دكترا، دريافت فرم معرفي نامه و همچنين ثبت نام و ارسال طرح پسا دكترا کلیک کنید

درباره حمايت از دوره هاي پسا دكترا

توسعه دانش و فناوري در کشور مستلزم سرمايه‌گذاري بر روي پژوهش و زيرساخت‌هاي آن به خصوص زيرساخت‌هاي انساني پژوهش است. صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران کشور در راستاي ماموريت‌هاي خود و کمک به توسعه زيرساخت‌هاي پژوهش در کشور، برنامه حمايت از دوره‌هاي پسا دکترا را در قالب حمايت از طرح هاي پژوهشي پسا دكترا و حمايت از طرح هاي تحقيق و توسعه اي پسا دكترا تعريف نموده است، تا ضمن استفاده از پتانسيل‌هاي پژوهشي موجود در دانشگاه‌ها جهت انجام پژوهش‌هاي اولويت‌دار و تقاضامحور، از طريق اين دوره‌ها به توسعه زيرساخت‌ انسانی پژوهش در کشور کمک نمايد. نحوه حمايت صندوق در چارچوب اين آيين‌نامه و دستورالعمل اجرایی آن مي‌باشد.

نحوه ارسال طرح پسا دكترا

کلیه پژوهشگران محترمي كه شرايط درج شده در آيين را دارا مي باشند می توانند به صورت الکترونیکی پس از انجام ثبت نام اولیه و اخذ نام کاربری و کلمه عبور وارد سامانه مدیریت پژوهش و فناوری شده و طرح پسا دكترا خود را بر اساس مراحل زیر به صندوق ارسال نمایند. طراحی سامانه به گونه ای می باشد که پژوهشگران محترم مي توانند کلیه عملیات ارسال، داوری، نظارت و خاتمه طرح را به صورت الکترونیکی مشاهده و یا پی گیری نمایند. مراحل ارسال طرح پسا دكترا پس از ورود به سامانه مديريت پژوهش و فناوري به ترتيب زير است.
1. تکمیل پروفایل: پژوهشگر پسا دكترا جهت ارسال طرح پسا دكترا به صندوق ابتدا بايستي پروفایل خود را تکمیل نمايد.
روال ارسال طرح های پژوهشی بدینگونه می باشد که شما می بایست برخی از اطلاعات طرح را مانند چکیده و اهداف٬ در فرم اینترنتی تکمیل نمایید. اطلاعات تفصیلی را در فرمی مربوط به شاخه ای که می خواهید را دانلود نمایید. پیش از دانلود فرم حتما توجه داشته باشید که طرح شما در کدام شاخه قرار می گیرد سپس فرم مربوطه را انتخاب نمایید زیرا در صورتی که طرح را به شاخه ی غیر مرتبط به طرح خود ارسال نمایید ٬ به ناچار می بایست فرایند ارسال طرح را دوباره انجام دهید.
2. دانلود فرم هاي مربوط به طرح پسادكترا: پژوهشگر پسادكترا به منظور ارسال طرح پسا دكترا، بايستي فرم پيشنهاديه را بسته به نوع طرح اعم از پژوهشي يا تحقيق و توسعه اي و همچنين فرم معرفي نامه از محل اجراي طرح را از سامانه دانلود كرده و نسبت به تكميل آن اقدام نمايد.
3. تکمیل فرم هاي دانلود شده: پس از دانلود فرم پيشنهاديه، بايستي اطلاعات مورد درخواست در فرم توسط پژوهشگر پسادكترا تكميل گردد. همچنين پژوهشگر پسا دكترا بايستي فرم معرفي نامه دريافت شده را به دانشگاه يا پژوهشگاه محل اجراي طرح برده و نسبت به تكميل آن اقدام نمايد.
4. تکمیل فرم اینترنتی طرح: پس از تكميل فرم دانلود شده و پس از انتخاب گزينه ارسال طرح پسادكترا و پذيرش قوانين ارسال درخواست، فرم اینترنتی طرح پسا دكترا نمایان مي شود. پس از تکمیل قسمت هاي ضروري و بارگزاری فرم پيشنهاديه تكميل شده و فرم معرفي نامه تأييد شده توسط دانشگاه يا پژوهشگاه محل اجراي طرح، کلید ذخیره را فشار دهید.
5. ارسال طرح به مسئول طرح: پس از مشاهده پیغام ذخیره موفقیت آمیز ذخيره طرح، به لیست بازگردیده و طرح را برای صندوق ارسال نمایید . توجه داشته باشید می توانید در ابتدا فرم اینترنتی را تکمیل و پس از ذخیره آن فرم دانلود شده را تکمیل نمایید. فرم های ذخیره شده که هنوز به صندوق ارسال نشده اند در قسمت طرح هاي پسادكتراي ناتمام در دسترس می باشند.
6. تأييد مسئوليت طرح پسادكترا توسط مسئول طرح: پس از تكميل فرم هاي مربوطه توسط پژوهشگر پسادكترا، طرح جهت تأييد به مسئول طرح ارسال مي شود. لازم به ذكر است مسئول طرح استادي است كه طرح پسادكترا زير نظر وي بايستي انجام گردد. مسئول طرح در اين مرحله بايستي به سامانه مديريت پژوهش و فناوري رفته و طرح ارجاع داده شده را بررسي كرده و تأييد نمايد. پس از تأييد طرح توسط مسئول طرح، طرح مربوط جهت بررسي در كارگروه مربوطه به صندوق ارسال مي گردد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب وب سایت